Polskie premiery Toyoty

podczas targów Poznań Motor Show

2015-04-15

W trakcie targów Poznań Motor Show Toyota zaprezentowała polskiej publiczności dwie najbardziej oczekiwane nowości tego roku – gruntownie zmodernizowanego Aurisa i nowego Avensisa. Oba modele miały w Poznaniu swoje polskie premiery.

Na stoisku Toyoty w Poznaniu zaprezentowano szeroką gamę modeli, z pełną reprezentacją samochodów hybrydowych. Wśród nich znalazł się m.in. Prius+, czyli jedyny na rynku 7-osobowy minivan z napędem hybrydowym, który na początku br. został poddany face-liftingowi. Była to pierwsza prezentacja tego modelu w Polsce.

W drugiej części stoiska pokazano ikony terenowe Toyoty. Hilux czy Land Cruiser są od lat synonimem jakości, trwałości i najwyższej dzielności w terenie, dzięki czemu można je spotkać pod niemal każdą długością i szerokością geograficzną na świecie. Uzupełnieniem sekcji 4x4 w Poznaniu był pionier SUV-ów i globalny bestseller Toyoty – model RAV4.

Najbardziej oczekiwanymi samochodami na stoisku Toyoty były dwie polskie premiery: gruntownie zmodernizowany Auris i nowy Avensis.

Polskie premiery Toyoty - Auris
Nowa Toyota Auris Hybrid

Kompaktowy Auris otrzymał nową stylistykę nadwozia i wnętrza oraz nowe elementy wyposażenia. Dzięki dostępności nadwozia hatchback i Touring Sports oraz bogatej gamie napędowej, składającej się z nowych silników Diesla, benzynowych i pełnego napędu hybrydowego, odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających klientów w Europie. Pod maską zadebiutował m.in. opracowany od podstaw czterocylindrowy silnik benzynowy 1,2 Turbo o mocy 116 KM.

Prestiżowy Avensis otrzymał całkowicie nowy przód nadwozia, w którym wymienione zostały wszystkie elementy karoserii. Światła do jazdy dziennej, mijania i drogowe są teraz w technologii Full Led. Nowy jest także tył pojazdu oraz całkowicie przeprojektowane wnętrze, które otrzymało nie tylko nowe kształty i wykończenie, ale także materiały i elementy wyposażenia. Avensis to pierwszy model wykorzystujący systemy bezpieczeństwa aktywnego Toyota Safety Sense, dostępne już w wersji podstawowej. Dodatkowo, z myślą o klientach flotowych, pod maską umieszczono nowe silniki Diesla: 1,6 D-4D o mocy 112 KM i 2,0 D-4D o mocy 143 KM.

Dowiedz się więcej

Toyota na targach we Frankfurcie Toyota na targach we Frankfurcie Premiera nowego Priusa czwartej generacji  Toyota liderem rynku samochodów hybrydowych Toyota liderem rynku samochodów hybrydowych Ponad 8 mln sprzedanych hybryd Toyota liderem rynku samochodowego w Polsce Toyota liderem rynku samochodowego w Polsce Sprawdź szczegóły Toyota ponownie liderem na polskim rynku Toyota ponownie liderem na polskim rynku Sprawdź dane z lutego 2020 roku Ponad 40000 hybryd sprzedanych w Polsce Ponad 40000 hybryd sprzedanych w Polsce Toyota z kolejnym rekordem Toyota na targach w Genewie Toyota na targach w Genewie Sprawdź premiery Toyoty w 2018 r. Toyota Auris liderem sprzedaży hybryd Toyota Auris liderem sprzedaży hybryd Od stycznia do lipca sprzedano 2303 szt. 181 Aurisów Hybrid dla ERGO Hestii 181 Aurisów Hybrid dla ERGO Hestii Flota przyjazna dla środowiska Hilux nowej generacji Hilux nowej generacji Salon Samochodowy w Genewie 2016 Kolejny sukces Toyoty w Polsce Kolejny sukces Toyoty w Polsce Roczny rekord sprzedaży – 36 943 auta Nowy silnik Toyoty 1,2 Turbo VVT-iW Nowy silnik Toyoty 1,2 Turbo VVT-iW Debiut już w lipcu TOYOTA C-HR CONCEPT TOYOTA C-HR CONCEPT Innowacyjny design i przyjemność z jazdy.
NOWY AVENSIS
Najlepsze rozwiązania w standardzie