400 elektrycznych vanów Toyoty we flocie holenderskiego oddziału DHL Parcel

Kolejny krok w kierunku ograniczania emisji CO2

2021-11-08

Flota holenderskiego oddziału DHL Parcel została poszerzona o 400 egzemplarzy Toyoty PROACE Electric. Model ten na europejskim rynku debiutował zaledwie wiosną 2021 roku. Szybko stał się najlepiej sprzedającym się pojazdem użytkowym z napędem elektrycznym w Holandii.

Nowa Toyota PROACE Electric na europejskim rynku zadebiutowała wiosną 2021 roku. Średniej wielkości van szybko stał się najczęściej kupowanym elektrycznym pojazdem użytkowym w Holandii. Aż 400 egzemplarzy tego modelu nabył m.in. holenderski oddział firmy logistycznej DHL Parcel. Inwestycja ta zwiększyła flotę bezemisyjnych samochodów dostawczych firmy do 1400 pojazdów.

Nowe samochody przekazane zostały nabywcy w parku biznesowym w Dordrecht. Powstaje tam 19. sortownia DHL, która w przyszłości stanie się najbardziej zrównoważonym centrum sortowania przesyłek w krajach Beneluksu.

Elektryczne vany Toyoty będą służyły kurierom DHL Parcel dowożącym paczki do klientów z punktów ich odbioru (tzw. DHL CityHubs). Każda Toyota PROACE Electric podczas jednego kursu będzie obsługiwała od 100 do 200 adresów.

Bezemisyjny transport do 2025 roku

„Zakup 400 elektrycznych samochodów dostawczych Toyoty wpisuje się w naszą politykę, by ograniczyć emisję CO2 w naszej działalności najbardziej jak to możliwe. Te emisje, których nie uda nam się wyeliminować, będziemy równoważyć w inny sposób. Do 2025 roku cała nasza flota będzie się składała z bezemisyjnych, elektrycznych samochodów” – podkreślał Wouter van Benten, CEO firmy DHL Parcel Benelux.

Elektryczna Toyota o zasięgu 300 km

„Jesteśmy dumni, że największa na świecie firma logistyczna i największa na świecie marka samochodów łączą siły na drodze do bezemisyjnego transportu. Dążenie firmy DHL do tego, by system lokalnej dystrybucji przesyłek był zrównoważony i bezemisyjny, jest zgodne z celami Toyoty. Stuprocentowo bezemisyjna dystrybucja paczek na obszarach miejskich zapewnia same korzyści, takie jak lepsza jakość powietrza i mniejsze zanieczyszczenie hałasem. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do tego, dostarczając 400 egzemplarzy Toyoty PROACE Electric” – zaznaczył Jan Christiaan Koenders, dyrektor zarządzający Louwman & Parqui (Toyota Holandia).

Elektryczna Toyota o zasięgu 300 km

Wybór Toyoty PROACE Electric jako samochodu flotowego nie jest przypadkowy. Zgodnie z polityką firmy wszystkie samochody dostawcze i autobusy zakupione przez DHL Parcel muszą być wyposażone w bezemisyjny, elektryczny układ napędowy. Toyota PROACE Electric jest napędzana elektrycznym silnikiem o mocy 136 KM, zasilanym przez wydajne baterie o pojemności 75 kWh, które zapewniają zasięg do 303 kilometrów na jednym ładowaniu (WLTP).

Od października 2021 roku model ten jest dostępny także w salonach Toyoty w Polsce.

Dowiedz się więcej

Toyota dominuje na rynku Toyota dominuje na rynku Ponad 46 000 rejestracji od początku roku Toyota PROACE Electric Toyota PROACE Electric Nowy furgon z napędem elektrycznym Funkcjonalna Toyota PROACE Platforma Funkcjonalna Toyota PROACE Platforma Solidna podstawa Toyota PROACE Platforma Toyota PROACE Platforma Obejrzyj katalog modelu PROACE Platforma PROACE Platforma Poznaj nową zabudowę dostawczej Toyoty Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych Udział marki w rynku 7,1% Rośnie sprzedaż aut dostawczych Toyoty Rośnie sprzedaż aut dostawczych Toyoty Listopad – najlepszym miesiącem Toyota PROACE Mobility Toyota PROACE Mobility Zabudowy dla osób z niepełnosprawnością Toyota PROACE CITY Toyota PROACE CITY Sprawdź wyniki sprzedaży w Polsce Toyota PROACE CITY liderem wartości rezydualnej Toyota PROACE CITY liderem wartości rezydualnej Dowiedz się więcej Toyota udostępnia samochody szpitalom Toyota udostępnia samochody szpitalom Akcja #jedziemyzpomocą Nowa Toyota PROACE dla Centrum Zdrowia Dziecka Nowa Toyota PROACE dla Centrum Zdrowia Dziecka Zobacz akcję magazynu Zwierciadło