AYGO X – unikalny model w segmencie A

Toyota potwierdza wprowadzenie do swojej oferty nowego crossovera

2021-10-05

Toyota poszerzy swoją ofertę o AYGO X. Jest to nowy mały crossover z segmentu A, który powstał z myślą o mieszkańcach europejskich miast. Jest to też trzeci model producenta opracowany na platformie GA-B z serii TNGA. Premiera nowej Toyoty AYGO X zapowiedziana jest na listopad 2021 roku.

Toyota poszerza swoją ofertę o AYGO X. Jest to nowy crossover z segmentu A, który zwiększa gamę SUV-ów i crossoverów Toyoty, wzmacniając tym samym pozycję marki na rynku małych miejskich aut.

Co oznacza „X” w nazwie nowego samochodu Toyoty? To zarówno symbol „cross” oznaczający crossovera, jak i nawiązanie do znaku X wkomponowanego w przedni pas AYGO drugiej generacji. Od swojego debiutu w 2005 roku AYGO jest najbardziej przystępnym modelem Toyoty, wyróżniającym się atrakcyjnym, młodzieżowym charakterem.

Podczas prac nad AYGO X Toyota zdecydowała oprzeć się wyłącznie na własnym zespole. Za cały proces rozwoju nowego auta – planowanie, projekt konstrukcji, opracowanie stylistyki nadwozia i produkcję – odpowiada Toyota Motor Europe (podobnie jak to miało miejsce w przypadku Yarisa Cross).

Nowy model Toyoty został zbudowany na bazie platformy GA-B w architekturze TNGA (Toyota New Global Architecture). Pierwszym samochodem skonstruowanym z wykorzystaniem tej platformy był nowy Yaris – zdobywca tytułu Europejskiego Samochodu Roku 2021, drugim – Yaris Cross, czyli nowy crossover segmentu B.

Warto podkreślić, że nowa Toyota AYGO X to samochód stworzony w Europie dla europejskich kierowców. Zespół projektantów i inżynierów, który opracował nowy model, oparł się na analizach współczesnych i przyszłych trendów życia w miastach Europy. Tak powstał nowoczesny miejski crossover z charakterem – unikalna propozycja w segmencie A.

Nowy samochód Toyoty będzie produkowany w fabryce Toyota Motor Manufacturing Czech Republic w Kolinie. Jego premiera została zaplanowana na listopad 2021 roku.

Dowiedz się więcej

Właściciele Toyoty wydają najmniej na naprawy swoich samochodów Właściciele Toyoty wydają najmniej na naprawy swoich samochodów Niezależne testy Nowa Toyota Aygo X Nowa Toyota Aygo X Nowoczesny i stylowy crossover do miasta Toyota Aygo X Toyota Aygo X Nowy miejski crossover Toyota dominuje na rynku Toyota dominuje na rynku Ponad 46 000 rejestracji od początku roku Toyota ponownie liderem rynku Toyota ponownie liderem rynku Rośnie sprzedaż hybryd i aut użytkowych Toyota liderem rynku samochodowego w Polsce Toyota liderem rynku samochodowego w Polsce Sprawdź szczegóły Dni Otwarte w salonach Toyoty Dni Otwarte w salonach Toyoty Sprawdź atrakcyjne rabaty, poznaj nowości Najtańsze nowe samochody osobowe Najtańsze nowe samochody osobowe Z salonu marki Toyota Auto dla kobiety Auto dla kobiety Najlepsze kobiece samochody Toyota AYGO x-cite Toyota AYGO x-cite Poznaj nową edycję, która zadebiutuje w Genewie Toyota AYGO - dane techniczne, spalanie, osiągi Toyota AYGO - dane techniczne, spalanie, osiągi Zobacz katalog Najnowsze propozycje Toyoty Najnowsze propozycje Toyoty Sprawdź, czym jeszcze Cię zaskoczymy