Toyota Camry – najpopularniejsze średniej wielkości auto na świecie

Portal Focus2Move.com opublikował dane z pierwszej połowy 2021 roku

2021-10-01

Portal Focus2Move.com podał dane z pierwszej połowy 2021 roku. Wynika z nich, że w rankingu najpopularniejszych samochodów średniej wielkości na świecie pierwsze miejsce zajmuje Toyota Camry.

Camry to globalny model Toyoty, który cieszy się dużą popularnością w USA i Kanadzie, a od 2018 roku jest dostępny także w Europie. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 roku na świecie sprzedano łącznie 344 745 egz. tego modelu. Wynik ten zapewnił sedanowi Toyoty pierwsze miejsce i udział w segmencie na poziomie 8,2%.

Camry od 18 lat jest światowym liderem segmentu aut średniej wielkości. Pojawienie się na rynku 8. generacji tego modelu spowodowało regularny wzrost sprzedaży w latach 2018 i 2019 oraz utrzymanie dobrego wyniku w roku 2020 – i to pomimo pandemii. W 2020 roku Camry trafiła do 609 303 kierowców, co dało jej udziału w segmencie na poziomie 7,1%.

W Polsce Camry 8. generacji zadebiutowała w 2019 roku, wracając po 14-letniej nieobecności. Samochód jest dostępny z napędem hybrydowym o mocy 218 KM, złożonym z silnika benzynowego 2,5 l oraz jednostki elektrycznej. Od 0 do 100 km/h model ten rozpędza się w 8,3 s, zaś jego średnie zużycie paliwa wynosi 5,3–5,6 l/100 km.

Nowa Toyota Camry została zaprojektowana na modułowej platformie GA-K z serii TNGA. Dzięki temu auto ma niżej położony środek ciężkości, sztywną konstrukcję, precyzyjny układ kierowniczy i zawieszenie wielowahaczowe z tyłu. Zwiększa to zarówno poziom bezpieczeństwa, jak i pewność prowadzenia.

Kabina została zaprojektowana w nowoczesnym stylu i otrzymała sporo nowych technologii, w tym system multimedialny z 6 głośnikami, Android Auto™ i Apple CarPlay*, który można wzbogacić o system Premium Audio JBL, a także usługi łączności Toyota Connected Car oraz maksymalnie trzy wyświetlacze: 10'' kolorowy wyświetlacz Head-up Display (HUD), 7'' ekran między zegarami oraz 7'' lub 9'' ekran dotykowy w konsoli centralnej. Automatyczna klimatyzacja dwu- lub trzystrefowa ma standardowo wbudowany system oczyszczania i nawilżania powietrza Nanoe™.

* Apple CarPlay jest znakiem towarowym Apple Inc.

Dowiedz się więcej

Niższe ceny hybryd Niższe ceny hybryd RAV4 i Camry tańsze o 7,3%, Yaris, Corolla i Toyota C-HR – o 1,5% Dni Otwarte w salonach Toyoty Dni Otwarte w salonach Toyoty Sprawdź atrakcyjne rabaty, poznaj nowości Toyota Connected Car Toyota Connected Car Poznaj usługi łączności mobilnej Hybrydowa Toyota we flocie Adamed Hybrydowa Toyota we flocie Adamed Dowiedz się więcej System powiadamiania ratunkowego eCall System powiadamiania ratunkowego eCall Sprawdź, jak działa Toyota sprzedała w Polsce 55 000 hybryd Toyota sprzedała w Polsce 55 000 hybryd Sprawdź popularne modele Quiz na temat Toyoty Camry Quiz na temat Toyoty Camry Sprawdź, jak dobrze ją znasz Toyota Camry - dane techniczne, spalanie, osiągi Toyota Camry - dane techniczne, spalanie, osiągi Zobacz katalog Samochody hybrydowe Samochody hybrydowe Samochody rodzinne Samochody rodzinne