Sukces Toyoty Yaris Cross w Polsce

1450 zamówień w 3 miesiące

2021-09-01

Nowa Toyota Yaris Cross spotkała się z ogromnym zainteresowaniem polskich kierowców. W ciągu 3 miesięcy przedsprzedaży zamówiono aż 1450 subkompaktowych SUV-ów, z czego większość stanowiły hybrydy (73%). Większość egzemplarzy – 61% – zarezerwowały osoby prywatne.

Yaris Cross to nowa propozycja w segmencie B-SUV. Zaprojektowane na wydłużonej platformie Yarisa czwartej generacji auto w polskich salonach pojawi się już jesienią. Jego przedsprzedaż rozpoczęła się w czerwcu i w ciągu 3 miesięcy klienci Toyoty zarezerwowali 1450 aut.

61% zamówień pochodziło od osób prywatnych – bez jazdy próbnej, tylko na podstawie zdjęć i specyfikacji oraz możliwości obejrzenia egzemplarza przedprodukcyjnego na specjalnych pokazach w salonach Toyoty.

Większość zamówień, bo aż 73%, dotyczyło wersji z napędem hybrydowym i w wyższych wersjach wyposażenia (około 65%). Specjalną wersję Premiere Edition wybrało aż 30% klientów.

34% zamówień dotyczyło samochodów z napędem na cztery koła AWD-i, opartym na współpracy silnika elektrycznego przy tylnej osi z układem hybrydowym. Spośród 386 Yarisów Cross z silnikiem benzynowym aż 26% miało automatyczną skrzynię biegów CVT. Jeśli wziąć pod uwagę, że wszystkie 1064 auta hybrydowe również są standardowo wyposażone w automatyczną przekładnię e-CVT, to okaże się, że aż 4/5 wszystkich zarezerwowanych Yarisów Cross to wygodne wersje z automatem.

Miejski SUV z napędem na cztery koła

Gama SUV-ów Toyoty liczy obecnie cztery modele i każdy z nich jest dostępny z napędem hybrydowym. Są to subkompaktowy Yaris Cross, średniej wielkości RAV4 i duży, 7-osobowy Highlander oraz kompaktowa Toyota C-HR. Ten ostatni samochód można zamówić z jednym z dwóch układów hybrydowych do wyboru – o mocy 122 KM lub 184 KM.

Jeśli chodzi o gamę napędową, to nowy Yaris Cross jest dostępny m.in. z benzynowym silnikiem Dynamic Force 1.5 o mocy 125 KM sparowanym z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Można wybrać też wersję z układem Hybrid Dynamic Force opartym na 3-cylindrowym silniku 1.5 i silniku elektrycznym, które mają łączną moc 116 KM. Samochód może mieć napędzane koła przednie lub być wyposażony w elektryczny napęd AWD-i, który wyróżnia Yarisa Cross na tle segmentu.

Sukces Yarisa Cross w Polsce
Wersje wyposażenia Yarisa Cross

Nowa Toyota Yaris Cross jest dostępna w 5 wersjach wyposażenia: Active, Comfort, Executive, uterenowionej Adventure i limitowanej Premiere Edition. Paleta opcji kolorystycznych jest bogata i obejmuje 9 lakierów oraz 12 dwukolorowych kombinacji z czarnym, złotym lub białym dachem.

Wersja podstawowa – Active – została wyposażona w pełny pakiet systemów Toyota Safety Sense. Poziom bezpieczeństwa podnosi także 7 poduszek powietrznych, w tym poduszka centralna między przednimi fotelami, która pojawiła się po raz pierwszy w Yarisie czwartej generacji.

Dodać do tego należy system multimedialny Toyota Touch® 2 z kolorowym ekranem dotykowym (7"), interfejsy Apple CarPlay® i Android Auto™ oraz usługi łączności Toyota Connected Car. Ponadto kierowca ma do dyspozycji kolorowy wyświetlacz na tablicy wskaźników (4,2"), podgrzewane lusterka zewnętrzne, klimatyzację manualną lub automatyczną dla wersji hybrydowej, podłokietnik, a także światła do jazdy dziennej w technologii LED. Yaris Cross w wersji Active kosztuje od 74 900 zł, zaś z napędem hybrydowym od 88 900 zł.

Adventure to jedna z trzech najwyższych wersji wyposażenia Yarisa Cross. Odmiana ta jest dostępna wyłącznie z układem hybrydowym – napędzającym przednią oś lub z napędem AWD-i. Charakteryzuje ją dwukolorowe nadwozie, osłona przedniego i tylnego zderzaka, relingi dachowe, 18'' felgi aluminiowe, czarna podsufitka oraz dedykowana tapicerka z elementami skóry i złotymi przeszyciami.

Auto w tej wersji otrzymało nowy system multimedialny Toyota Smart Connect® z 9-calowym kolorowym ekranem dotykowym Full HD. Można je też wzbogacić o nagłośnienie Premium Audio JBL z 8 głośnikami. Yaris Cross Hybrid w wersji Adventure jest dostępny od 115 900 zł.

Limitowana wersja Premiere Edition będzie dostępna wyłącznie w 2021 roku. Wyróżniają ją elektrycznie unoszone i otwierane bezdotykowo drzwi bagażnika, wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie (HUD) oraz skórzana tapicerka z perforacją. Auto w tej wersji ma wszystkie udogodnienia odmiany Adventure, dwukolorowe nadwozie i możliwość rozbudowania systemu multimedialnego o nagłośnienie klasy premium marki JBL. Auto w tej wersji kosztuje od 122 900 zł i produkcja nowej Toyoty Yaris Cross ruszyła w lipcu br. Samochód powstaje w fabryce TMMF w Valenciennes we Francji. Silnik benzynowy i napęd hybrydowy dla tego modelu są wytwarzane w polskich fabrykach TMMP w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach. Pierwsze egzemplarze trafią do nowych właścicieli jesienią.

Dowiedz się więcej

Nowy oszczędny Yaris Cross Nowy oszczędny Yaris Cross Sprawdź jego osiągi Fabryki w Polsce napędzą Yarisa Cross Fabryki w Polsce napędzą Yarisa Cross Dowiedz się więcej Toyota Yaris Cross Toyota Yaris Cross Poznaj nowy miejski SUV segmentu B Rozpoczęła się produkcja Yarisa Cross Rozpoczęła się produkcja Yarisa Cross Poznaj nowy model Toyoty Przedsprzedaż nowej Toyoty Yaris Cross Przedsprzedaż nowej Toyoty Yaris Cross Debiutuje w segmencie B-SUV Toyota Yaris Cross Adventure Toyota Yaris Cross Adventure Subkompaktowy SUV z napędem AWD-i Nowy model Toyoty z segmentu A Nowy model Toyoty z segmentu A Dowiedz się więcej o planach marki Yaris najpopularniejszym autem miejskim Yaris najpopularniejszym autem miejskim Sprawdź wyniki sprzedaży Rozpoczęła się produkcja nowego Yarisa Rozpoczęła się produkcja nowego Yarisa Poznaj subkompaktowy model oparty na TNGA Poznaj Toyotę Yaris Cross Poznaj Toyotę Yaris Cross Nowy, kompaktowy SUV z segmentu B Samochody hybrydowe Samochody hybrydowe Samochody miejskie Samochody miejskie