PROACE Platforma

Nowa zabudowa dostawczej Toyoty

2021-05-11

Do gamy samochodów użytkowych Toyoty dołączył nowy model – PROACE Platforma. Wyposażono go w pojemną skrzynię ładunkową o solidnej, aluminiowej konstrukcji. Dzięki dodatkowym opcjom z łatwością można dopasować auto do profilu działalności każdej firmy. Toyota PROACE Platforma jest objęta pełną homologacją i 3-letnią gwarancją. Nowy model jest dostępny w cenie od 119 200 zł netto.

Toyota PROACE Platforma to wielozadaniowy samochód transportowy o długości 5,2 m, z 3-osobową kabiną i skrzynią ładunkową o długości 2,5 m. Pojazd ten może przewieźć do 1325 kg towaru, mieszcząc się przy tym w kategorii pojazdów do 3,5 t. Platformę można doposażyć w niską plandekę, wysoką plandekę opartą na stelażu oraz nadstawkę na tylną burtę.

Nowa użytkowa Toyota jest oferowany z pełną homologacją zarówno na pojazd, jak i na zabudowę, co umożliwia jednoetapowy proces rejestracji. PROACE Platforma jest objęty Gwarancją PRO na 3 lata lub 1 milion kilometrów. 3-letnia gwarancja dotyczy również zabudowy.

Ceny zaczynają się od 119 200 zł netto. Auto jest dostępne w leasingu 101%.

Funkcjonalna skrzynia ładunkowa

Lekka i trwała skrzynia ładunkowa nowej Toyoty PROACE została wykonana w 95% z aluminium. Jej wnętrze ma długość 2550 mm i szerokość 1900 mm. Podłogę tworzy wodoodporna płyta o grubości 15 mm, na wierzchu pokryta warstwą antypoślizgową, a od spodu folią. Krawędzie podłogi zostały pokryte silikonem, co również zabezpiecza platformę przed wilgocią i brudem.

/

Burty skrzyni mają 350 mm wysokości i są zakończone na obu końcach zamkami kasetowymi. W wersjach z nadstawką tylnej burty lub konstrukcją plandekową burty służą jako baza do mocowania dodatkowych elementów. Zamki zostały wyposażone w zabezpieczenie uniemożliwiające samoczynne otwarcie się skrzyni. Wejście na platformę ułatwia ruchomy stopień na tylnej burcie, rozkładany bez żadnych narzędzi. Kabinę zabezpiecza aluminiowa osłona.

Wyposażenie

Nowy model jest dostępny w wersji Life i Pakietem Tech w standardzie, który obejmuje manualną klimatyzację w przedniej części pojazdu, radio z wyświetlaczem, Bluetooth®, USB oraz 4 głośnikami, gniazdo 12 V w desce rozdzielczej i w schowku przed pasażerem, wyświetlacz między wskaźnikami oraz podświetlany schowek po stronie pasażera.

Do standardowego wyposażenia samochodu należą także elektryczne szyby i lusterka, tempomat z ogranicznikiem prędkości, układ wspomagający pokonywanie podjazdów, podgrzewanie lusterek oraz fotel kierowcy z podłokietnikiem i regulacją wysokości.

/
Dwa oszczędne silniki

Toyota PROACE z platformą ma ładowność 1325 kg, a całkowita dopuszczalna masa pojazdu wynosi 3100 kg. Auto mierzy 5210 mm długości, a rozstaw osi to 3275 mm. Próg załadunku wynosi 930 mm.

Nowy pojazd jest dostępny z dwoma silnikami Diesla o pojemności 2,0 l, sparowanymi z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach. Podstawowy silnik ma moc 122 KM i maksymalny moment obrotowy 340 Nm, a jego średnie zużycie paliwa wynosi od 7,0 l/100 km. Mocniejszy, 150-konny wariant rozwijający 370 Nm momentu obrotowego zużywa od 6,8 l/100 km.

Dowiedz się więcej

Toyota PROACE Platforma Toyota PROACE Platforma Obejrzyj katalog modelu Wakacyjny Pakiet Korzyści w Toyocie Wakacyjny Pakiet Korzyści w Toyocie Sprawdź specjalne rabaty i wysokość rat Yaris Hybrid elektryczny przez 77% czasu jazdy Yaris Hybrid elektryczny przez 77% czasu jazdy Sprawdź najnowsze wyniki badań Hybryda w cenie benzyny w Leasingu SMARTPLAN Hybryda w cenie benzyny w Leasingu SMARTPLAN Dowiedz się więcej Toyota drugą najpopularniejszą marką w Europie Toyota drugą najpopularniejszą marką w Europie Sprawdź dane z Q1 2021 Toyota strategicznym udziałowcem firmy EODev Toyota strategicznym udziałowcem firmy EODev Dowiedz się więcej Toyota najpopularniejszą marką w Polsce Toyota najpopularniejszą marką w Polsce Zobacz dane PZPM za I kwartał Akio Toyoda Człowiekiem Roku Akio Toyoda Człowiekiem Roku World Car PERSON of the Year 2021 Elektryczno-wodorowy pociąg na ogniwa paliwowe Elektryczno-wodorowy pociąg na ogniwa paliwowe Dowiedz się więcej W Wałbrzychu ruszyły nowe linie produkcyjne W Wałbrzychu ruszyły nowe linie produkcyjne Inwestycje Toyoty w Polsce Mobilna klinika z napędem na ogniwa paliwowe Mobilna klinika z napędem na ogniwa paliwowe Dowiedz się więcej Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych Udział marki w rynku 7,1%