Kamper Tour Box

Zmień PROACE Verso w wygodny kamper

2020-07-30

Oferta Toyoty w Polsce została poszerzona o nową zabudowę – Kamper Tour Box. Można ją zamontować w modelu PROACE Verso, w tym m.in. w luksusowej wersji VIP. Samochód ten na co dzień będzie służył jako osobowy van klasy premium, a na czas urlop można go będzie zmienić się w kamper z drewnianą zabudową sypialnianą i kuchenną.

Luksusowy van, wszechstronny kamper

Kamper Tour Box to zabudowa, która została przygotowana dla PROACE Verso w wersji Family z 8 miejscami, 8-osobowej wersji Business oraz 7-miejscowej, luksusowej odmiany VIP. Potrzeba tylko 20 minut, by osobowy van PROACE Verso zmienił się w wygodny kamper z miejscem do spania dla dwóch osób i dwoma rzędami miejsc do siedzenia. Zestaw zawiera dwa wysuwane moduły w systemie szufladowym – kuchenny i bagażowy. Na górnej płaszczyźnie systemu znajduje się rozkładany moduł sypialny.

Zabudowę Kamper Tour Box z łatwością zamontują dwie osoby, przytwierdzając ją do fabrycznych szyn na podłodze (na co dzień przymocowany jest do nich trzeci rząd siedzeń). Rozwiązanie to zwiększa bezpieczeństwo i stabilność systemu, a także nie wymaga wprowadzenia zmian konstrukcyjnych w aucie.

Kiedy zabudowa kamperowa przestaje być potrzebna – wystarczy na jej miejsce wstawić z powrotem ostatni rząd siedzeń.

Sypialnia, kuchnia i salon

W module kuchennym nowej zabudowy można znaleźć lodówkę, kuchenkę, zbiornik wody, jak również wiele praktycznych schowków. W module bagażowym mieszczą się pojemne szuflady, a spod niego można wysunąć moduł do mycia produktów spożywczych czy naczyń. Moduł sypialny po rozłożeniu tworzy wygodne łóżko dla dwóch osób.

Zabudowę Kamper Tour Bo wykonano z drewna (jesionu, dębu lub orzecha) i zabezpieczono przed działaniem czynników zewnętrznych. Wyposażono ją w instalację elektryczną 12 V. Do wyboru są również opcjonalne akcesoria kuchenne czy maty osłaniające szyby.

W samochodzie można wygospodarować także wygodny salon. Wystarczy obrócić do tyłu fotele w pierwszym rzędzie siedzeń, a zajmujące je osoby będą mogły usiąść przodem do drugiego rzędu foteli.

Spersonalizowaną zabudowę Kamper Tour Box można zamówić wraz z modelem PROACE Verso w salonie Toyoty. Realizacja zamówienia potrwa około 20 dni. System Kamper Tour Box został opracowany we współpracy z Toyotą przez gdańską firmę Escape Vans.

PROACE Verso w wersji VIP

Toyota PROACE Verso w wersji VIP wyróżnia się luksusowym wyposażeniem. W pierwszym i drugim rzędzie siedzeń (a opcjonalnie także w trzecim) zamontowano wygodne fotele kapitańskie. Dodać do tego należy przyciemniane szyby, elektryczne, bezdotykowo sterowane, podwójne drzwi boczne, przesuwany stolik wielofunkcyjny na szynach w tylnej części pojazdu i dach multifunkcyjny z podświetleniem AMBIENT LED ring. Siedzenia w drugim i trzecim rzędzie są montowane na szynach, dzięki czemu można je wyjmować i przesuwać, zaś fotele w drugim rzędzie także obracać.

Toyota Professional rozbudowuje ofertę

Kamper Tour Box to jedna z kilku nowości przygotowanych przez Toyotę dla modeli PROACE, PROACE City i Hilux. Do oferty profesjonalnych zestawów dołączyły w ostatnim czasie zabudowy Flex, Press oraz izoterma z kompaktowym agregatem. Wzbogacają one ofertę nowej sieci salonów Toyota Professional, specjalizującej się w sprzedaży aut użytkowych oraz obsłudze klientów flotowych.