Nowa, odświeżona wersja Toyoty Camry

Bardziej dynamiczny design i najnowsze systemy bezpieczeństwa

2020-11-23

Toyota Camry debiutuje w nowej, odświeżonej odsłonie. Charakteryzuje się ona bardziej dynamiczną sylwetką, a także najnowszymi rozwiązaniami. Samochód wyposażono m.in. w przeprojektowaną konsolę centralną z większym, 9'' ekranem dotykowym, jak również w najnowszą wersję pakietu Toyota Safety Sense 2.5.

W 1982 roku Toyota wprowadziła na rynek nowy model – Camry. Od tego czasu minęło niemal 40 lat. Samochód ten zdobył wiele nagród i wyróżnień. Był sprzedawany w ponad 100 krajach na świecie. Łączna liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła 19 milionów, dzięki czemu model ten stał się najpopularniejszym średniej wielkości sedanem na świecie.

Również dziś Toyota Camry jest ceniona za styl, komfort i bezpieczeństwo. Najnowsza generacja Toyoty Camry została zaprojektowana w architekturze TNGA na bardzo sztywnej, modułowej platformie GA-K. Dzięki niej auto prowadzi się precyzyjnie i pewnie, ma bardziej atrakcyjną linię nadwozia oraz wyróżnia się pod względem jakości, niezawodności i bezpieczeństwa.

Niewątpliwym atutem nowej Toyoty Camry jest również dynamiczny napęd hybrydowy o mocy 218 KM, oparty na silniku 2,5 l. Łączy on dobre przyspieszenie z niskim zużyciem paliwa i wysokim udziałem jazdy w bezemisyjnym trybie elektrycznym bez ładowania baterii trakcyjnej z zewnętrznego źródła. Te zalety, w połączeniu z wysoką wartością odsprzedaży, przyciągają klientów flotowych, których zakupy odpowiadają za 85% całkowitej sprzedaży Camry.

Odświeżona wersja Toyoty Camry zachowuje wszystkie kluczowe cechy, które przyniosły jej popularność, a więc jakość, trwałość, niezawodność i dobre właściwości jezdne. A co zyskuje? Bardziej elegancką stylistykę, nowe wzory felg aluminiowych i nowe kolory nadwozia.

Zmiany dostrzec możemy również we wnętrzu auta. Komfortowa i przestronna kabina zachwyca nową kolorystykę i wykończeniem, większym, wyżej zamontowanym ekranem dotykowym 9", nowoczesnymi systemami łączności i najnowszym pakietem bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. Zawiera on wiele nowych lub udoskonalonych funkcji, dzięki którym Toyota Camry staje się bezpieczniejsza niż kiedykolwiek.

Stylowe nadwozie

Hybrydowa Toyota Camry została wyposażona w nowy przedni zderzak oraz nowy projekt górnego i dolnego grilla. Dolny grill może być wykończony w kolorze czarnym lub ciemnoszarym, natomiast na jego brzegach pojawiają się detale w kolorze chromowanym lub srebrnym.

W zależności od wybranej wersji dostępne są nowe 17" lub 18" felgi aluminiowe. Pierwsze z nich otrzymały skręcone szprychy w kształcie V, zaś większe koła mają podwójne, polerowane szprychy w kombinacji ze skręconymi ciemnymi szprychami.

Gama kolorów nadwozia została wzbogacona o lakier Deep Metal Grey.

Zaawansowane technologie i komfortowe wnętrze

W odświeżonym wnętrzu Toyoty Camry zwraca uwagę nowy, szybciej reagujący na dotyk, 9'' ekran dotykowy na konsoli centralnej. Jest on zamontowany wyżej niż dotychczas, co poprawia widoczność. Do ekranu zostały dodane mechaniczne przyciski, które ułatwiają korzystanie z niego podczas jazdy. Zaktualizowany system multimedialny otrzymał szybsze oprogramowanie oraz integrację ze smartfonami za pośrednictwem interfejsów Apple CarPlay™ i Android Auto™.

Do wyboru są dwie skórzane tapicerki klasy premium w kolorze czarnym i beżowym, zdobione stylowymi perforacjami, które umożliwiają wentylację siedzeń. Dostępna jest także zupełnie nowa czarna tapicerka ze sztucznej skóry z materiałowymi wstawkami.

Tablicę wskaźników, konsolę centralną i panel przycisków na drzwiach zdobią wykończenia wykonane z eleganckiego kompozytu Black Engineered Wood przypominającego drewno lub z atrakcyjnego wizualnie tworzywa Titanium Line Pattern o regularnym geometrycznym wzorze, dającym efekt trójwymiarowości.

Systemy bezpieczeństwa Toyota Safety Sense

Odświeżona wersja Toyoty Camry została wyposażona w najnowszą generację systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, które zapobiegają kolizjom lub ograniczają ich skutki w wielu różnych sytuacjach na drodze.

Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) został rozszerzony o system wykrywania pieszych i rowerzystów, system zapobiegania zderzeniu czołowemu, wspomaganie kierownicy w razie ryzyka zderzenia oraz układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach (ITA). System ITA ostrzega kierowcę i uruchamia automatyczne hamowanie, jeśli podczas skrętu w lewo lub w prawo powstaje ryzyko zderzenia z pieszym na pasach lub z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem.

Camry otrzymuje także system redukcji prędkości na zakrętach (Curve Speed Reduction) oraz pełnozakresowy inteligentny tempomat adaptacyjny IACC, który za zgodą kierowcy dostosowuje prędkość samochodu do ograniczeń prędkości widocznych na mijanych znakach drogowych.

Asystent utrzymania pasa ruchu (LTA) utrzymuje samochód na środku pasa i zapobiega zjechaniu samochodu z niego, ingerując w układ kierowniczy. LTA w nowej wersji został udoskonalony – bardziej precyzyjnie wykrywa granice pasa ruchu, szybciej powraca do działania po intencjonalnej zmianie pasa przez kierowcę i skuteczniej utrzymuje właściwy tor jazdy, kontrując turbulencje podczas mijania dużych ciężarówek. Ponadto wcześniej oblicza promień łuku zakrętu, aby precyzyjniej dopasować do niego tor jazdy, a także ingeruje w układ kierowniczy z większą siłą, co sprawia, że działa przy wyższych prędkościach.

Odświeżona Toyota Camry trafi do sprzedaży w Europie w połowie 2021 roku. Model ten będzie jak dotychczas oferowany wyłącznie z napędem hybrydowym.

Dowiedz się więcej

Niższe ceny hybryd Niższe ceny hybryd RAV4 i Camry tańsze o 7,3%, Yaris, Corolla i Toyota C-HR – o 1,5% Dni Otwarte w salonach Toyoty Dni Otwarte w salonach Toyoty Sprawdź atrakcyjne rabaty, poznaj nowości Toyota Connected Car Toyota Connected Car Poznaj usługi łączności mobilnej Hybrydowa Toyota we flocie Adamed Hybrydowa Toyota we flocie Adamed Dowiedz się więcej System powiadamiania ratunkowego eCall System powiadamiania ratunkowego eCall Sprawdź, jak działa Toyota sprzedała w Polsce 55 000 hybryd Toyota sprzedała w Polsce 55 000 hybryd Sprawdź popularne modele Samochody hybrydowe Samochody hybrydowe Samochody rodzinne Samochody rodzinne