Toyota liderem rynku samochodowego

Corolla najpopularniejszym modelem

2019-07-04

Jak wskazują dane Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, w czerwcu br. Toyota zajęła pozycję lidera polskiego rynku samochodowego pod względem liczby zarejestrowanych nowych samochodów osobowych. Model Corolla ponownie został najchętniej kupowanym w Polsce samochodem.

Toyota osiągnęła w czerwcu wynik 5337 zarejestrowanych samochodów. Dało to jej pierwsze miejsce na polskim rynku z udziałem na poziomie 11,85%. W porównaniu z rokiem ubiegłym odnotowano prawie 34-procentowy wzrost.

Japoński koncern został nie tylko nr 1 wśród marek, lecz również producentem najpopularniejszego w Polsce modelu samochodu - kompaktowej Toyoty Corolli.

Według danych PZPM w czerwcu zarejestrowano 1993 egz. Corolli. Największą popularnością wśród klientów nadal cieszyło się nadwozie sedan (ponad 60% ogólnej sprzedaży).

W pierwszej 10. pod względem popularności znalazły się również dwa inne modele Toyoty. Na 7. pozycji uplasował się Yaris z wynikiem 907 samochodów, a na 9. – nowa Toyota RAV4 z liczbą 838 zarejestrowanych aut.

Toyota Corolla Hatchback 2019
Najpopularniejsze modele (rejestracje)
Model Czerwiec 2019
Corolla 1993
Duster 1649
Octavia 1647
Fabia 1238
Clio 1057
Astra 918
Yaris 907
Tipo 843
RAV4 838
Źródło: PZPM
Legendarna Toyota Corolla

Toyoty Corolla od lat cieszy się dużą popularnością na rynku. Ten kompaktowy model doczekał się już 12. generacji. Od momentu pojawienia się na rynku w 1966 roku sprzedano już ponad 46 mln egz. tego auta.

Obecnie Corolla jest dostępna w 3 odmianach nadwozia: hatchback, TS kombi i sedan. Najnowsza generacja tego modelu wyróżnia się nie tylko nowoczesną stylistyką, lecz również przestronnym wnętrzem, innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i najnowszą generacją hybrydowego napędu.

Dwa napędy hybrydowe

Corolla to pierwszy modelem Toyoty na europejskim rynku, w którym wprowadzono strategię 2 napędów hybrydowych. Model ten jest dostępny z wyjątkowo oszczędnym układem 1.8 o mocy 122 KM, a także zupełnie nowym, mocnym 180-konnym napędem hybrydowym z silnikiem 2.0.

Najwyższe bezpieczeństwo

Samochód ten zbudowano w oparciu o nową platformę TNGA. Dzięki temu wnętrze samochodu jest bardziej komfortowe i przestronniejsze, a nadwozie sztywniejsze. Gwarantuje to lepsze właściwości jezdne i większe bezpieczeństwo.

Nowa Toyota Corolla jest wyposażona w pakiet systemów bezpieczeństwa Toyota Safety Sense dostępnych w standardzie. Są to m.in. układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów, asystent utrzymania pasa ruchu (LTA), automatyczne światła drogowe (AHB) czy układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA). W podstawowym wyposażeniu Corolli znalazł się także system automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall).

Źródło:
PZPM

Toyota Corolla Hatchback 2019

Dowiedz się więcej

Toyota z rekordem rejestracji w Polsce Toyota z rekordem rejestracji w Polsce Dowiedz się więcej Toyota ze wzrostem sprzedaży Toyota ze wzrostem sprzedaży Sprawdź wyniki w III kwartale 2019 r. Corolla liderem rynku w Polsce Corolla liderem rynku w Polsce Sprawdź liczbę rejestracji Toyota Connected Car Toyota Connected Car Poznaj usługi łączności mobilnej Toyota flotową marką motoryzacyjną Toyota flotową marką motoryzacyjną Fleet Derby 2019 System powiadamiania ratunkowego eCall System powiadamiania ratunkowego eCall Sprawdź, jak działa Toyota liderem rynku aut kompaktowych Toyota liderem rynku aut kompaktowych Sprawdź dane PZPM Nowe modele RAV4 i Corolla Nowe modele RAV4 i Corolla 5 gwiazdek w testach Euro NCAP 2019 Poznaj hybrydową rodzinę Corolli Poznaj hybrydową rodzinę Corolli 1.2 Turbo 116 KM 1.2 Turbo 116 KM Poznaj nową jednostkę z turbosprężarką Samochody hybrydowe Samochody hybrydowe Samochody miejskie Samochody miejskie