Nowa Corolla pobiła swój absolutny rekord rejestracji
w Polsce

2325 egzemplarzy zarejestrowanych w ciągu jednego miesiąca

2019-11-13


W październiku 2019 roku zarejestrowano 2325 egz. Corolli. Tym samym Toyota pobiła swój rekord wszech czasów, jeśli chodzi o liczbę aut zarejestrowanych w ciągu jednego miesiąca w Polsce.

W marcu br. na rynku zadebiutowała nowa generacja Toyoty Corolli, która spowodowała gwałtowny skok popularności tego modelu. Od stycznia do października zarejestrowano 15829 egz. Corolli, co daje jej drugie miejsce w kraju. W tym samym okresie 2018 roku liczba ta oscylowała wokół 6487 egz., co oznacza wzrost rok do roku aż o 144%.

Jeśli chodzi o rodzaj napędu, w październiku Polacy najchętniej wybierali Corollę z napędem hybrydowym (67% ogólnych rejestracji). Najpopularniejszą opcją w gamie napędów był układ hybrydowy 1.8 o mocy 122 KM (56%).

Corolla a rynek flotowy

Za 71% sprzedaży Corolli odpowiadają klienci biznesowi. Udział dużych przedsiębiorstw w całkowitej liczbie rejestracji sięga 47%, małych firm – 24%.

Nabywcy flotowi częściej wybierali lepiej wyposażone wersje takie jak Comfort, również z pakietami (74% sprzedaży Corolli do firm). Jeśli chodzi o wersję nadwozia – do dużych flot najczęściej trafiają sedany (59%).

Większe firmy chętniej sięgają po hybrydy – aż 80% egzemplarzy nowej Corolli rejestrowanych przez duże przedsiębiorstwa ma napęd spalinowo-elektryczny. 16% to auta z silnikiem benzynowym 1.6.

Nowa Corolla w niższych cenach

W polskich salonach Toyoty już rozpoczęła się wyprzedaż rocznika 2019. Jest to doskonała okazja do nabycia Corolli nowej generacji w niższej cenie. Nowy model jest dostępny już od 69900 zł. Za hybrydę z napędem 1.8 zapłacimy od 85900 zł. Rabatami objęte są wszystkie wersje wyposażenia i odmiany napędowe, a także większość pakietów.

Wersje specjalne

W roku 2020 w ofercie Toyoty pojawią się m.in. dwie atrakcyjne nowości – specjalne wersje Corolla GR Sport oraz Corolla TREK. Pierwsza z nich to usportowiona odmiana modelu, opracowana przez TOYOTA GAZOO Racing. Druga to stylizowana na crossovera Corolla TS Kombi, zaprojektowana we współpracy z renomowanym producentem rowerów Trek Bicycle.

Dowiedz się więcej

Corolla liderem rynku w Polsce Corolla liderem rynku w Polsce Sprawdź liczbę rejestracji Toyota Connected Car Toyota Connected Car Poznaj usługi łączności mobilnej Toyota Corolla liderem sprzedaży w Polsce Toyota Corolla liderem sprzedaży w Polsce Dowiedz się więcej Toyota liderem rynku samochodowego Toyota liderem rynku samochodowego Dowiedz się więcej Toyota flotową marką motoryzacyjną Toyota flotową marką motoryzacyjną Fleet Derby 2019 System powiadamiania ratunkowego eCall System powiadamiania ratunkowego eCall Sprawdź, jak działa Toyota liderem rynku aut kompaktowych Toyota liderem rynku aut kompaktowych Sprawdź dane PZPM Nowe modele RAV4 i Corolla Nowe modele RAV4 i Corolla 5 gwiazdek w testach Euro NCAP 2019 Poznaj hybrydową rodzinę Corolli Poznaj hybrydową rodzinę Corolli 1.2 Turbo 116 KM 1.2 Turbo 116 KM Poznaj nową jednostkę z turbosprężarką Samochody hybrydowe Samochody hybrydowe Samochody miejskie Samochody miejskie